תיק מפעל

י.דר בטיחות וניהול בע"מ,מספקת מענה מקצועי ומקיף בתחום הבטיחות בעבודה,בטיחות אש ויעוץ סביבתי

תיקי מפעל (תיק שטח) של י.דר בטיחות נכתב על ידי צוות של מהנדסי כימיה וממוני בטיחות בעבודה, המוסמכים כממוני בטיחות אש בכירים ואחראי רעלים. צוות זה רכש ניסיון רב בעבודה במפעלים ובארגונים המחזיקים חומרים מסוכנים, וכן וניסיון רב בכתיבת תיקי שטח, תיקי מפעל, סקרי סיכוני אש, ונוהלי חירום לחומ"ס.

המיומנות והידע הובילו להתמקצעות חסרת פשרות בכתיבת תיק מפעל, המספק מענה בטיחותי ומציל חיים בהתאם לדרישת הרשויות, ובהתחשבות במבנה הארגוני והפיזי הפרטני של כל מפעל וארגון. המיומנות שלנו– הובילה לכתיבת תיק תקני אך ידידותי ונגיש וזאת לצד חיסכון בזמן ההכנה ובהוזלת המוצר.
כך מצילים חיים ומונעים אסונות!

מהו תיק מפעל? 

התיק מאפשר לבעלי המפעל להיות ערוכים למצבי חרום הטומנים סכנה לחיי האדם וסביבתו. הכנת תיק מפעל מסייעת לצוותי החרום להכין מבעוד מועד תרחישים צפויים בשגרה ולבצע אימונים ותרגילים כהכנה לשעת חירום (חו"ח). תוכנית מגירה זו עשויה להוביל לסיום מוצלח של אירוע בזמן אמת ולמזער נזקים. התיק מגדיר אחריות, סמכויות ואת סדר הפעולות במהלך האירוע.

יש לא מעט מפעלים ומקומות עבודה שעושים שימוש בחומרים מסוכנים. כל עוד הכול בסדר ואין תקלות עם אותם חומרים זה מצוין, אך מה קורה כשיש מצב חירום באותו מפעל? מה עושים כשצריך לפנות את החומרים הללו? מה עושים כשיש שריפה? מהם הסיכונים השונים שאותם חומרים עלולים להוות ואיך מטפלים בהם? בשביל כל אלו יש תיק מפעל מסודר, תיק שיכיל בתוכו את כל הסיכונים שנלקחים בחשבון יחד עם טיפול יעיל בהם. תיק כזה יגדיר לבעל העסק ולעובדים כמו גם לכוחות הכיבוי וההצלה מה לעשות במקרה של דליפה של אותם חומרים, שריפה, וכל מצב אחר שמסכן את העובדים במקום או את הסביבה.

מטרות תיק המפעל

יצירת תיק מפעל נעשית במתכונת שפיקוד העורף והמשרד לאיכות הסביבה קובעים, מתכונת שעוברת שינויים אחת לכמה זמן. יש כמה מטרות לתיק מפעל:

  • מזעור סיכונים – ככל שתיק המפעל יהיה מפורט יותר על הסיכונים הקיימים במקום וככל שההתייחסות לאותם סיכונים תהיה רציפה בשגרה, כך הסיכוי לתקלות ואסונות יהיה קטן יותר.
  • טיפול יעיל באירועים – תיק מפעל אמור לייצר מצב בו כשכבר קורה איזה שהוא אירוע הוא מטופל בצורה נכונה ויעילה.
  • שיקום המקום במהירות – תיק מפעל מפורט ומקצועי מסייע לשיקום מהיר של המקום לאחר שכבר נגמר האירוע והוא טופל בצורה מיטבית.

למי מיועד תיק מפעל?

הכנת התיק הינה נגזרת של דרישות רישוי עסקים סעיף 4 לתקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים) התשס"ו 2006. קבלת רישיון עסק ("תנאי מקדים"), מותנה בהגשת תיק מפעל. "החובה להכנת תיק המפעל היא של בעל המפעל כמוגדר גם בתקנות רישוי עסקים (מפעלים מסוכנים) התשי"ג "1993".

מה כולל תיק מפעל?
התיק מכיל אוגדן נוהלי חרום הכוללים סדר פעולות אוטומטיות, שעל כוחות ההצלה והביטחון לנקוט בהם במקרי חרום. י.דר בטיחות וניהול בע"מ, כותבת ועורכת תיקי מפעל בעלי חישובים מתמטיים של כלל הסיכונים האופציונאליים, הנגזרים מהחומרים המסוכנים ומפעילות המפעל. על בסיס החישובים המתמטיים, נקבעות כלל הפעולות למניעה וטיפול באירועי חירום. 


שירותים מקצועיים הנלווים לתיק מפעל אותו אנו מספקים: 
כתיבת נוהלי חומ"ס, תכניות בטיחות אש,הדרכות בטיחות בעבודה, הדרכות אש, סקר סיכוני אש, תיקי שטח, תכנון מערכות בטיחות אש.

פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי