עבודה בגובה

כולנו שומעים לצערנו כמעט מידי יום על פצועים או הרוגים כתוצאה מנפילה מגובה. לא מעט מאותם מקרים אלו עובדים אשר לא שמרו על כללי הבטיחות או ששמרו אך הציוד שהיה להם או שהם עבדו עימו לא היה תקין מה שגרם להם ליפול במהלך העבודה. עבודה בגובה מוגדרת כעבודה מגובה של שני מטרים ומעלה אך למעשה מדובר על כל עבודה בגובה שיוצרת סיכון.

סיבות לתאונות בעבודה בגובה

יש סיבות שונות לתאונת שמתרחשות במהלך עבודה בגובה. אלו יכולות להיות סיבות שלא תלויות בעובד או במעסיק שלו כמו חפץ שנפל מלמעלה על ראשו של עובד שעבד על פיגום מעט נמוך יותר וכתוצאה מכך הוא איבד את שיווי משקלו, רעידת אדמה, אירוע בריאותי כלשהוא או כל דבר אחר שלא בשליטתו. מה שכן בשליטתו הוא קיום הנהלים ועוד יותר מכך ביצוע הדרכת עבודה בגובה שנדרשת על פי החוקים. ללא הדרכה כזו העובד יהיה פחות מודע לסכנות בעבודה בגובה ויתייחס אליהן בהתאם, וכמובן שימוש באמצעי ההגנה שעומדים לרשות העובד.

קורס עבודה בגובה

כבר בשנת 2007 נקבע על ידי הרשויות שכל עובד שמבצע עבודה שבעקבותיה הוא עלול ליפול לעומק של שני מטרים ומעלה חייב לעבור הדרכת עבודה בגובה.  הדרכת עבודה בגובה מלמדת קודם כל על הסכנות וזיהוי שלהן, לאחר מכן על עבודה על פיגומים, עבודה בתוך חללים מוקפים, חילוץ של עובדים אחרים, עבודה בגובה בלילה ואמצעי הזהירות הרלוונטיים, עבודה עם במות הרמה, עבודה על גגות, וכמובן הכרת הציוד המגן שיש להם לעבודה כזו כמו גם שימוש נכון בו. קורס עבודה בגובה הוא אומנם קורס שמחויב על פי חוק אך הוא קודם כל קורס שבא להגן על העובד עצמו מפני פגיעה במהלך עבודה מעין זו.

מדריך שמכיר את כל המתארים…

מדריך עבודה בגובה צריך קדם כל להכיר את כל נושאי הלימוד על בוריים, להכיר את כל אמצעי ההגנה ולדעת לתפעל אותם נכון. אך מעבר לכך הוא צריך להיות בעל ניסיון רב בהדרכות מעין אלו וניסיון רוכשים בשטח. הוא אמור להכיר מבנים רבים, מקומות עבודה מגוונים ומצבים רבים בהם מתבצעת עבודה בגובה על מנת לתת את ההדרכה המקיפה ביותר ואת הייעוץ הנכון ביותר במקום בו הוא מדריך.

חברתנו מספקת הדרכות עבודה בגובה ויועצי בטיחות בעבודה ונשמח לספק גם לכם מדריכים מקצוענים בעלי וותק רב.

פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם.

השארת תגובה