ממונה בטיחות

ממונה בטיחות מסייע ביישום החוקים והתקנות הנוגעים לבטיחות והגיהות בעבודה, ובכך מסייעים למעביד להעניק סביבה בטיחותית לעובד. לשרותכם ממוני בטיחות חיצוניים ובעלי כשירות מטעם התמ"ת.
ממוני הבטיחות של חברתנו נבחרו בקפידה למתן שירות לאורך שנים רבות.
ממוני הבטיחות מטעמנו: אקדמאים ובעלי הסמכות בתחומים מגוונים כדי לתת מענה בטיחותי מקצה לקצה לכל ענפי המשק.

על שירותי ממונה בטיחות 

ממונה בטיחותממונה בטיחות הינו תפקיד חשוב והכרחי בכל מפעל בו מועסקים מעל ל-50 עובדים או מפעל אשר נחשב בדרגת סיכון גבוהה – במקומות אלו, תהיה דרישה מטעם מפקח עבודה של משרד הכלכלה להעסיק ממונה בטיחות. תפקידו של ממונה הבטיחות יהיה לייעץ לבעל העסק בנושאי תקנים ותקנות הקשורים לבטיחות. מעבר לייעוץ, ממונה הבטיחות אף יסייע בפועל בהליך התכנון של כל הנושאים אשר נוגעים לבטיחות ולגיהות באותו המקום. כמובן, שממונה הבטיחות חייב להיות איש מקצוע מנוסה בעל אישור כשירות מתאים. 

אנו מעניקים שירות מקצועי, אשר עומד בדרישות הקפדניות ביותר וזאת תוך שיתוף ושיקוף מלא עם ההנהלה – מנקודת המבט שלנו מדובר בדרך משותפת שלנו ושל החברה, כאשר המטרה הסופית תהיה לדאוג שהמקום יהיה בטוח ובטיחותי וזאת ברמה הגבוהה ביותר האפשרית.

פירוט תפקידיו של ממונה הבטיחות

רשימת התפקידים של ממונה הבטיחות הינה גבוהה וכך גם תחומי האחריות שלו – כחלק מכך, מאוד חשוב שאותו ממונה בטיחות יעבור את ההכשרות המתאימות ויחזיק ברשותו את הכלים ואת הידע אשר יאפשרו לו לבצע את תפקידיו ברמה הגבוהה והטובה ביותר האפשרית.

בין תפקידיו של ממונה הבטיחות – לאתר מפגעי בטיחות שונים הקיימים במקום וליידע את הבעלים אודותיהם. לבדוק שהמקום עומד בכל תקני הבטיחות הנדרשים. לוודא שקיימת תכנית בטיחות מעמיקה ומפורטת – ובמידה ואין תכנית שכזאת, לסייע בהכנתה ועריכתה. במקרים ש ל תאונות עבודה, על ממונה הבטיחות, לחקור את המקרה ולהבין מה ניתן לעשות בכדי למנוע מקרים כאלו בעתיד, לוודא שמתבצעים במקום ביקורות ומעקבים לגבי תקני הבטיחות ושעובדים במקום עוברים את כל הבדיקות הרפואיות הנדרשות (במקרים בהם אותם עובדים עושים שימוש בכלים, חומרים או סביבה המסכנים אותם) – רשימת התפקידים היא עוד ארוכה וחשוב מאוד, שממונה הבטיחות ידאג לבצע כל סעיף אשר נכלל בה.

כאמור, תפקידו של ממונה הבטיחות הינו חשוב ומשמעותי ובמקרים מסוימים בכוחו אף להציל חיי אדם או למנוע פגיעות שונות בעובדים. מהסיבה הזאת, ממונה בטיחות חייב להיות איש מקצוע מנוסה, אשר אוחז ברשותו את הידע והכלים המאפשרים לו לבצע את עבודתו ברמה הגבוהה ביותר.

פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי