ממונה בטיחות

להיות מנהל של מפעל או לנהל אתר בנייה זו מטלה לא פשוטה. זה דורש יידע רב בתחומים רבים וזה דורש מיומנויות שונות, צריך לדעת לנהל עובדים בין אם אלו עובדים זוטרים ובין אם אלו מנהלים של חברות קבלניות וכדומה. אך מעל לכל מנהל אתר בנייה או מפעל צריך לדאוג לכך שהעובדים שלו יחזרו לביתם בשלום בסיומו של יום העבודה. עם כל מה שיש לו על הראש להיות אחראי גם על בטיחות זה כבר יותר מידי ובשביל המטרה הזו צריך ממונה בטיחות שיהיה לו תחום אחריות אחד – אחריות על הבטיחות בעבודה ויותר מכך, על בטיחותם של העובדים ושלומם וחזרה שלהם הביתה בריאים ושלמים.

להיות ממונה בטיחות

ממונה בטיחות הוא לא עוד מקצוע והוא בטח לא מקצוע שכל אחד יכול לעסוק בו. ממונה בטיחות לומד את המקצוע ומקבל תעודה מטעם משרד העבודה המאשרת שהוא עבר את כל ההכשרות. בנוסף, מנהל בטיחות צריך לשמור על כשירות כל הזמן מה שאומר שהוא צריך לעבור קורסים והשתלמויות בכל שנה מה שישמור לו על רישיון העבודה.

קצת מהתפקידים של ממונה הבטיחות

לממונה הבטיחות יש אם כן תפקידים שונים ומגוונים ועל כולם הוא חייב להקפיד מכיוון שפוטנציאל הפגיעה במקומות עבודה כאלו גדול. הוא צריך לדאוג להדרכה שוטפת של העובדים בנושא הבטיחות, הדרכה שממפה להם כל הזמן את הסיכונים המשתנים, וחלק מאותן הדרכות הן הדרכות ספציפיות כמו לדוגמא עבודה בגובה. הוא צריך לסייר כל הזמן ולוודא שכולם עובדים בהתאם להוראות הבטיחות ולא מסכנים את עצמם, הוא צריך לבדוק כל הזמן מהם הסיכונים הפוטנציאליים ולדאוג להיערכות מולם מה שאומר גם רכישת אמצעים להתמודדות, וזה אומר שהוא כל הזמן אמור להיות בשטח בשביל לוודא ששום דבר חריג לא קורה וכולם עובדים בהתאם להוראות ובהתאם להדרכות הבטיחות שהועברו להם. ממונה בטיחות טוב הוא אחד שגם לא מתבייש לעצור את העבודות גם אם מדובר על הפסד של כסף.

אנו מספקים ממוני בטיחות שעברו את כל ההכשרות ונשמח לספק לכם את שירותינו.

השארת תגובה