יועץ בטיחות

ביועץ בטיחותשנים האחרונות כולנו נודעים לחשיבות של שמירה על בטיחות בעבודה, בטיחות במוסדות חינוך, בטיחות במפעלים ובמקומות נוספים. מניעת תאונות ונזקים לא קורה סתם כך אלא כשיש מודעות גבוהה לעניין, מודעות של השקעה באמצעים בטיחותיים אשר בסופו של דבר שומרים על הנמצאים באותם מקומות. אם בעבר היה זה תפקידם של המנהלים לעסוק גם בבטיחות, הרי שהיום כבר ברור שזו אומנם האחריות העליונה שלהם אך ללא אנשי מקצוע בתחום שיסייעו להם הם לא יוכלו באמת לקיים את התפקיד. ולכן, יועץ בטיחות הוא זה שייתן את המענה ויספק את צורכי הבטיחות. יועץ הבטיחות ישמש לרוב כממונה בטיחות או בתור יועץ בטיחות אש, הייעוץ מתאים לכל סוגי מקומות העבודה – מפעלים/ מוסדות/ בנייני משרדים/ מסעדות ועסקים ועוד.

תאונות עבודה ומפגעים במקומות שונים הם חלק מסביבת עבודה שלעיתים לא ניתן לשנות, אך כן ניתן להקטין את כמות המפגעים והתאונות באופן כללי עם הדרכה נכונה. יועץ בטיחות כשמו כן הוא, יועץ לתחום זה, אחד שמכיר את הסכנות השונות הרלוונטיות בכל מקום והוא יודע איך למזער את הסיכונים בהם. יועץ בטיחות הוא אחד בעל ניסיון רב שהתנסה במתארים שונים ויודע איך להתאים תוכניות בטיחות בהתאם לצרכים.

תפקידיו השונים של יועץ הבטיחות

יועץ הבטיחות הוא אם כן איש מפתח בכל מה שקשור למפגעים וסכנות והוא זה שאמור לסייע למנוע אותם. הזמנת יועץ בטיחות לארגון, מפעל או כל מקום אחר תקדם בהכרח את מדיניות הארגון או המפעל בכל מה שקשור לבטיחות, והוא זה שכותב את אותו החזון ועושה עוד כמה דברים חשובים:

  • כתיבת נהלים – לכל מקום יש את הנהלים הרלוונטיים אליו בהתאם לסיכונים השונים. יועץ בטיחות הוא אחד שכותב את אותם הנהלים בכדי שלאחר מכן בעלי המקום יוכלו להעביר את הנהלים הללו לעובדים ליישום מצידם.
  • סקרי סיכונים – יועץ הבטיחות הוא זה שמבצע את סקרי המפגעים והסיכונים בכדי להבין באיזו סביבה הוא נמצא. לאחר שהוא מסיים עם הסקרים הללו הוא יכול לפנות לעבודת בניית תוכנית העבודה.
  • הכנת תוכנית בטיחות – לאחר שיועץ הבטיחות סיים את סקר הסיכונים והוא יודע מה צריך לעשות בסביבת העבודה מבחינה התנהגותית בכדי למנוע אסונות, הוא מכין את תוכנית הבטיחות. הוא משקלל את כל הנתונים שבידו ומוציא מהם תוכנית אשר אמורה למזער את אותם סיכונים מה שדורש לעיתים מבעל העסק השקעה. כך לדוגמא מערכות כיבוי שצריך להוסיף וכדומה.
  • הקמת מערך בטיחות – יועץ הבטיחות גם מקים מערך בטיחות שיעבוד באופן שוטף, מה שאומר אנשים שיהיו אמונים על תחום זה, יבצעו מעקב אחרי מילוי הדרישות ויבצעו אותן. הוא אמור ללוות את הארגון ברמה השנתית על ידי ביקורות שהוא עושה אחת לתקופה.

חברתנו מספקת שירותי ייעוץ בטיחות, הכנת תוכניות, כתיבת נהלים, ביצוע סקרי סיכונים והקמת מערכי בטיחות במפעלים וארגונים. השנים הרבות בהם אנו עוסקים בכך והצוות המקצועי שלנו שמלווה את אותם העסקים והארגונים הם אלו שהופכים אותנו לטובים ביותר, ונשמח לספק גם לכם את השירותים המקצועיים שלנו.

פנו אלינו עוד היום וקבלו מידע נוסף על שירותי יועץ בטיחות של החברה -077-5332997 

שירותי יועץ בטיחות מקצועי

יועץ הבטיחות הוא בדרך כלל חיצוני למפעל או למוסד אליו הוא מגיע, וככזה הוא מקבל לא מעט כוח בידיו (מעצם ההכרה של מנהלי המקום בצורך באיש מקצוע ובהקשבה לדבריו) הוא זה שסורק את המקום ומגלה נקודות תורפה שעלולות להפוך למפגעים בטיחותיים, והוא זה שבונה מערך בטיחות ספציפי בהתאם לדרישות. הוא מייעץ למנהלי המקום איך לשפר את בטיחות המקום, איזה ציוד עליהם לקנות ובמה עליהם להשקיע, איך לאמן צוות חירום ואיך להיות תמיד מוכן להתמודדות עם מפגעים בטיחותיים, וכמובן איך לגרום לעובדים לבצע את עבודתם בצורה יעילה אך תוך שמירה על בטיחות מרבית. .

הכרת דרישות החוק והנוגעים בדבר…

על יועץ הבטיחות להיות בעל ניסיון בתחום וראייה בטיחותית וכמו כן גם אחד שיודע ומכיר את הנהלים השונים ודרישות החוק השונות. זה אומר שאם הוא מייעץ בענייני כיבוי אש, הוא חייב להכיר את דרישות מערך הכיבוי, זה אומר שאם הוא מייעץ בענייני בטיחות במוסדות חינוך הוא חייב להכיר לעומק את נהלי משרד החינוך בעניין, וזה אומר שהוא צריך גם להיות תמיד מעודכן בשינויים שמתרחשים.

אם אתם מחפשים יועץ בטיחות מוסמך בכל תחום שהוא, אנו נתאים לכם יועץ שיבצע עבורכם את כלל ההנחיות על הצד הטוב ביותר. יועצי הבטיחות שלנו מוסמכים ובעלי ניסיון רב, והם ישמחו לתת מהידע הרב שלהם לשיפור רמת הבטיחות וקבלת אישורי בטיחות שונים כפי שנתבקש על פי חוק.


פנו אלינו למידע נוסף:

 

השארת תגובה