הדרכות בטיחות לעבודה בתחנות דלק

כל מי שעובד בתחנת דלק, צריך להיות מודע לכללי הבטיחות, התנהגות אחראית ונכונה מצד עובדי התחנה יכולה במקרה חירום למנוע נזקים כבדים ואף להציל חיים.
כידוע, בנזין המצוי לרוב בכל תחנת דלק הינו חומר מסוכן ולכן, קיימת חשיבות גבוהה לדעת כיצד להתנהל עם החומר הזה ואיך להפחית משמעותית את הסיכוי להיווצרותו של מצב חירום. ישנם נהלים שונים ואמצעי בטיחות אותם כל בעלי חברות הדלק צריכים ליישם בכל התחנות אשר ברשותם – כמובן, שבכדי שאמצעים אלו אכן יהיו יעילים ושמישים בעת הצורך, עובדי התחנה חייבים לעבור הדרכת בטיחות לעבודה בתחנות דלק ולהכיר לעומק את כל אותם אמצעים, מיקומם ואופן השימוש בהם. התכנים שהעוברים בהדרכה עוזרים בהיערכות למצב חירום, וכן עוזרים להציל חיים.

 

מה הן תקנות הבטיחות בתחנות דלק?

ישנן תקנות בטיחות שונות בהן נדרשות לעמוד כאמור, כל חברות הדלק ובין היתר: לדאוג לאמצעי חירום שונים כמו ציוד מיגון אישי לעובדי התחנה, לבצע מדידה של ריכוז הבנזין באוויר וליידע את העובדים לגבי התוצאה שהתקבלה במדידה, להתקין מקלחות חירום במקום וכן הלאה.. בכדי להפוך את תחנת הדלק לבטוחה כמה שיותר ולחשוף את העובדים למינימום של סיכונים. 
כמובן, שהדרכת בטיחות היא כלי מסייע לא רק לעובדים אלא גם ללקוחות ולאנשים הנמצאים בסביבה – כידוע, מקרה חירום בתחנת דלק, עלול לפגוע לא רק נקודתית אלא לגרום לנזק רב גם באזורים מרוחקים יותר ולכן, בתחנות דלק, אולי אפילו יותר ממקומות אחרים החשיבות של הדרכת בטיחות בעבודה תהיה גבוהה במיוחד.

הדרכה מקצועית ואיכותית

קיימת חשיבות גבוהה לא להקל ראש בבחירת החברה או אנשי המקצוע אשר יעבירו את אותה ההדרכה המדוברת. ההדרכה חייבת להיות ברמה גבוהה ולכלול הסבר מפורט לגבי כל התרחישים האפשריים והדרכים השונים באמצעותן יהיה ניתן להתמודד עם כל תרחיש ותרחיש. רק איש מקצוע מנוסה בתחום זה אשר מכיר לעומק את כל תקנות הבטיחות בנושא של תחנות דלק וכמובן, יודע להעביר את החומר בצורה הברורה והטובה ביותר יהווה ככתובת למתן ההדרכות המדוברות.


לחצו כאן לתיאום הדרכה

פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי