הדרכה לעבודות בגובה – הצלת חיים

הדרכה לעבודות גובה- הצלת חיים! עבודות בגובה הן ללא ספק תחום העבודות היותר מסוכנות שקיימות. העובדים בעבודות גבוה דורשים הגנה ובטיחות מרביים בכדי לשמור על ביטחונם למנוע תאונות הכרוכות בתחום עבודה זה. לעבודה בגובה דורש אומץ רב ויכולות רציניות לשם עבודה בתחום. העובדים בתחום עבודות גובה חייבים להרגיש שמקום העבודה דואג שהם ישובו בסוף כל יום עבודה הביתה בשלום. חובה לתת הדרכה לעבודות גובה מתאימה לעובדים בתחום.

סוגי עבודות גובה שחייבים לעבור בהם הדרכה

הדרכה לעבודות בגובהעבודות גובה שהדרכה בתחום עבודתם היא חובה עבורם, כוללות בין היתר: הדרכה על סולמות, קונסטלציות, גגות, שיפוצי בניין, התקנת דודי מים, עבודה בפיגומים ממוכנים, ניקוי חלונות בבניינים רבי קומות, התקנת במות הרמה, תחומי הבנייה השונים וכל תחום עבודה אחר שמהלך העבודה בו נדרשת עבודה בגובה רב או מועט שיכול להוות סיכון כלשהו לעובדים בתחום. סוגי סיכונים והדרכה נכונה העובדים בגובה מסכנים את עצמם בנפילה מגובה רב, דבר העלול לעלות להם בפגיעה פיזית חמורה או גרוע בכך במוות מהיר ומיותר.

כמו כן העובדים מסכנים את עצמם בפגיעות פיזיות כאלו ואחרות כתוצאה מעבודתם. בכדי למנוע תאונות עבודה מיותרות כל עובד העובד בתחום עבודות גובה חייב לעבור הדרכה נכונה ומתאימה, לרכוש כלים שיסייעו לו להבין כיצד להימנע מסיכונים מיותרים ומתאונות עבודה, לרענן כל הזמן את הידע שלו בתחום העבודה בנוגע למה עושים ולמה לא עושים כאשר אתה עובד בגובה רב.

המעסיק יכול להביא את ההדרכה עד מקום העבודה והוא איננו חייב להוציא את העובדים מחוץ לעבודה להדרכה במקום מיוחד. משרד התעשייה המסחר והתעסוקה הוציא תכנית מפורטת להכשרת העובדים בתחום עבודות הגובה. כל עובד חייב לוודא שמקום העבודה מספק לו הדרכה נכונה.

במידה ואתה עובד בעבודה בתחום הגובה ואתה מרגיש שאין לך מספיק כלים להתמודדות ולמניעת תאונות עבודה או שלא עברת הדרכה או הכשרה כלשהי, חובה עלייך לדרוש את זה. כל מנהל עבודה שאחראי לעובדיו,דואג לעובדיו ושואף שהם יחזרו בשלום לביתם מדי יום ביומו חייב לממש הדרכה נכונה בתחום עבודת הגובה לכל עובד באשר הוא בכדי למנוע תאונות עבודה וסיכונים מיותרים.

מהי הדרכה לעבודה בגובה?


עבודה בגובה היא עבודה אשר עלולה להיות מסוכנת ביותר כאשר אינה מתבצעת בצורה נכונה ועם שמירה על כללי הבטיחות. על מנת לשמור על כללי הבטיחות וליצור תנאי בטיחות מרבים ותקינים ישנו צורך באנשים מוסמכים בנושא אשר ידעו לתת את הציוד המתאים, לזה קורים הדרכה לעבודה בגובה.

דוגמאות שונות של עבודות בגובה
עבודה בגובה נצרכת במגוון רחב של עבודה ולאו דווקא בבנייה של בניינים ומגדלים כנהוג לחשוב. עבודה בגובה יכולה להיעשות אפילו על מנת לעשות תיקונים קלים באנטנות, בחשמל ובדברים נוספים רבים. על מנת לעבוד בגובה ולהימנע מסכנת נפילה ומסכנות אחרות אשר עלולות להיווצר בגובה ישנו צורך במתן הדרכה לעבודה בגובה שיעשה באופן מקצועי על ידי המוסמכים לכך.

מקצועיות והסמכה לעבודה בגובה


אם טרם שמעתם על חברות אשר זהו תחום עיסוקן, הגיע הזמן. ישנן חברות אשר נותנות הדרכה לעבודה בגובה על ידי מדריכים מוסמכים שהוכשרו להדריך בתחום. הדרכה לעבודה בגובה אינה מסתכמת בהדרכה בלבד אלא גם מהווה כמקור למתן של פתרונות בטיחותיים אשר נועדו לשמור על העובדים בגובה, מערכות בטיחות שונות כמו למשל מעקות, גידור של של שטח העבודה וכד`.

ציוד ומערכות אבטחה המיועדות לעבודה בגובה


על מנת לשמור על בטיחות מקסימאלית בכל הנושא של עבודה בגובה ישנו לא פעם צורך של ציוד המיועד לביטחון העובדים, הציוד הינו מורכב מעקות בטיחות, מגדרות אשר נועדו לתחום את השטח הגבוה בו עובדים על מנת להימנע מסכנה של נפילה, חבלות ואף מוות, מערכות אבטחה משוכללות שונות ועוד, כל אלו ניתנים על ידי הדרכה לעבודה בגובה.

היכן לומדים הדרכה לעבודה בגובה?


הדרכה לעבודה בגובה זהו מקצוע אשר נלמד על ידי מוסדות רבים הוא תעודת של הסמכה מקצועית לכל דבר לכל המתעניין או עובד בתחום. לימוד תחום זה יתאים במיוחד לאנשים אשר עוסקים במקצועות שנעשים בגובה כמו למשל: מנופים, בעלי מפעלים שונים, העובדים בעבודות חשמל המצריכות לא פעם עבודה בגובה ועוד. חשוב לציין שההסמכה הינה תקפה למשך כשנתיים בלבד ולאחר מכן יש לחדש אותה שוב.

לשיתוף ברשתות החברתיות