בטיחות בעבודה בגובה

בטיחות בעבודה בגובההמונח "עבודה בגובה" עלול להטעות. האנשים הפשוטים או לפחות אלו שלא בתחום אתרי בנייה ועבודה בכלל יבינו את המונח כעבודה בגובה רב, אך האמת היא שהחוק מחייב זהירות יתירה ועמידה בנהלים שונים גם בגובה שיכול להיחשב כגובה נמוך.

לפי החוק כל מקום עבודה שניתן ליפול ממנו לעומק של שני מטרים או יותר נחשב מקום עבודה בגובה, והוא דורש התייחסות רצינית, זהירות וכמובן שמירה על החוקים והנהלים כמו גם שימוש באמצעי מיגון שונים שיפחיתו את הסיכון לנפילה כזו.

בטיחות בעבודה בגובה היא מושג רחב שמתייחס לכל סוג של עבודה שעונה להגדרה הזו. זה אומר עבודה על גגות, עבודה על פיגומים נייחים, עבודה על בימות הרמה, סלי אדם, סולמות, ומבנים שונים.

החיוב בקורס בטיחות בעבודה בגובה

כל עובד שעובד בגובה כפי שהוגדר על פי החוק חייב לעבור הדרכת עבודה בגובה. בטיחות בעבודה בגובה כוללת קודם כל את לימוד ההדרכה הזו, קיום הנהלים השונים שקיימים בהדרכה וכמובן פיקוח על אותם נהלים. נהלים אלו מתייחסים למתי מותר לעבוד בכלל (התחשבות במזג האוויר, רוח וכדומה) איך מותר לעבוד (עם אילו רצועות ועם היקשרות) וכמה מותר לעבוד.

בטיחות עבודה בגובה הינה חובה ובשנים האחרונות אנו מתוודעים יותר ויותר לתאונות שקורות בגלל אי ציות לחוקי הבטיחות מה שנגמר לא פעם באסון.

בטיחות בעבודה בגובה חלק עיוני ומעשי

בטיחות עבודה בגובה כוללת אם כן הדרכת עבודה בגובה, הדרכה שכללת שני חלקים ואותה חייב לעבור כל מי שעובד או מתעתד לעבוד במיקום גבוה על פי ההגדרה. החלק העיוני עוסק בסיכונים ובאמצעים להימנעות מהסיכונים הללו והחלק המעשי עוסק באמצעי קשירה, אמצעי מיגון, עבודה נכונה על משטחים שונים והפחתת הסיכוי להיפגע לאחוזים נמוכים ככל הניתן.

חברתנו מספקת שירותי פיקוח לעבודה בגובה, ממוני בטיחות שמוודאים שאכן כל החוקים מיושמים, וכן מבצעת הדרכות עבודה בגובה לעובדים חדשים כמו גם הדרכות ריענון לעובדים שכבר עוסקים בכך.

לממונה בטיחות בתחום אתרי הבנייה יש לא מעט עבודה. הוא אמור בראש ובראשונה להיות מודע כל הזמן ליקויים בטיחותיים שמתרחשים במקום וזה אומר לסייר בלי סוף בכדי למצוא את אותם ליקויים שעלולים לגרום לאסון, הוא אמור לספק הדרכות לעובדים על המשמעות של בטיחות בעבודה ועבודה על פי הנהלים, הוא אמור להכין תוכנית בטיחות באם יש כזו, לסייע למנהל העבודה לרכוש אביזרי בטיחות שונים ועוד מטלות רבות אחרות. אחת מאותן מטלות היא שמירה על בטיחות בעבודה בגובה וזה אומר שכל מי שעובד בגבהים יחזור לביתו בריא ושלם. כולם חייבים הדרכה!

ההדרכה כוללת לא מעט חומר תיאורטי על עבודה בגובה, הסכנות ומניעת התאונות, ולאחר מכן עוברים ללימוד מעשי שזה אומר איך עובדים נכון, באילו אמצעים חייבים להשתמש על מנת להקטין את הסיכון לפגיעה כלשהיא וכדומה. את ההדרכה הזו יבצע כמובן ממונה הבטיחות ורק מי שביצע את ההדרכה יוכל לעבוד.

השנים האחרונות וריבוי התאונות בעבודות בגובה מלמדים אותנו שלא לחינם יש נהלים שצריך לקיים וחוקים שצריך לאכוף, ומי שלא יקיים עלול להיפגע או לפגוע.

אם אתם מחפשים ממוני בטיחות לעבודה בגובה  אנו מייעצים עם ממוני בטיחות רציניים ואחראיים שצברו את ניסיונם הרב בפרוייקטים שונים וחלק לא מבוטל בניסיון שלהם הוא בעבודה בגובה. נשמח לספק גם לכם את השירותים שלנו ולהציע לכם הצעות שונות שיכולות להתאים לכם ובתוכם שירותי בטיחות בעבודה בגובה.

כפי שהחוק מחייב, אם במקום העבודה שלכם קיימת אפשרות נפילה פוטנציאלית מגובה אתם מוזמנים לפנות אלינו:

השארת תגובה