בטיחות במעבדה ביולוגית

מי שעובד במעבדה ביולוגית יודע עד כמה אחת כזו יכולה להיות מסוכנת. מעבדה ביולוגית יכולה להיות במוסדות חינוך שונים כמו מוסדות אקדמיה, מוסדות רפואיים שונים כמו בתי חולים ואחרים, מפעלים ובתעשיות שונות. מעבדות כאלו טומנות בחובן לא מעט סיכונים שצריך לקחת בחשבון, סיכונים שאם לא נותנים אליהם את הדעת האסון הבא הוא רק עניין של זמן.

שמירה על בטיחות במעבדה ביולוגית לאורך זמן מצריכה ביקורת מקצועית ועניינית ובעיקר חיצונית אשר תצביע על הליקויים ותסייע להתמודד איתם. אנו מציעים פתרון מקיף – יועצי בטיחות מנוסים ילוו אתכם וינהלו את התהליך עבורכם. כמי שמכירים את תקנות הבטיחות בעבודה במעבדות כימיות, ביולוגיות ואחרות וכן את דרישות החוק. ממזעור הסיכונים, ניהול שלהם וכן הטמעת נהלים בארגון שיובילו להגברת רמת הבטיחות הכללית בארגון וכן ביצוע בקרה שוטפת על הנעשה.

בטיחות במעבדה ביולוגית

בטיחות במעבדה ביולוגיתבשביל לצמצם את הסיכונים שמשהו יקרה במעבדה ביולוגית יש כמה תנאים שצריכים להתקיים:

ראשית, החומרים המסוכנים שבמעבדה צריכים להיות באחסון כמה יותר מזערי בהתאם למה שאפשר בכדי להקטין את אותם הסיכונים.

שנית, הגורם האנושי הוא המכריע בסיכויים שיקרה משהו והסתמכות על השכל הישר היא הבסיס. עובד או מנהל שמשהו לא נראה לו גם אם הוא לא בטוח בכך צריך להעיר את תשומת ליבו של מי שכן מבין בכך וכמה שיותר מהר. מעבר לכך חשוב כל הזמן לחשוב ולנתח את הסיכונים השונים.

עוד גורם מכריע בתחום בטיחות במעבדה ביולוגית הוא ביצוע דרישות הבטיחות. לא משנה כמה שמי שיפקח על הבטיחות יהיה איש מקצוע מעולה, אם העובדים והמנהלים לא יישמו את דרישות הבטיחות שום דבר לא יקטין את הסיכוי למפגע. חשוב שכל העובדים והמנהלים יכירו את אמצעי המיגון והטיפול באירועים ויידעו לתפעל אותם במהירות בזמן אמת כך שאם כבר יקרה משהו פוטנציאל הנזק יקטן. ובסופו של דבר חשוב לעבוד על פי תהליכים בדוקים ומאושרים על ידי מי שהוסמך לכך.

אנו מספקים יועצי בטיחות למעבדות ביולוגיות כמו גם למעבדות כימיות ואחרות ונשמח לייעץ גם לכם ולהגדיל את רמת הבטיחות אצלכם במעבדה, וזאת על ידי אנשי מקצוע מן השורה הראשונה בתחום.

פנו אלינו למידע נוסף:

השארת תגובה