בטיחות אש

השגת סביבה מוגנת מאש הינה יעד הדורש ידע רב ופרקטיקה נצברת. עד כה צברה חברתנו ניסיון רב במגוון פרויקטים בתחום בטיחות אש, העומד לרשות לקוחותינו. תכנית בטיחות באש הינה תכנית חשובה ומשמעותית, אשר מהווה חלק בלתי נפרד מרשימת התנאים בהם צריך לעמוד בכדי לקבל רישיון עסק כמו גם לצורך קבלת היתר בנייה.

תכנית בטיחות באש חייבת להיות מפורטת ויסודית ולכלול בין היתר את הנתונים הבאים: המיקומים המדויקים של הציוד המיועד לכיבוי אשר ו/ או המערכות המתריעות על אש, דרכי גישה ומוצא מהעסק, חלוקת המבנה לאגפי אש, נקודות שונות במקום לאספקת מים, רישום ומיקומים של לוחות ומפסיק חשמל שונים ונתונים חשובים נוספים. בכדי להכין תכנית מקיפה ומעמיקה אשר תספק למערך כיבוי האש את כל הנתונים הרלוונטיים ותאפשר להם לבצע את עבודתם בעת הצורך, בצורה המהירה והמקצועית ביותר, קיימת חשיבות גבוהה להסתייע באנשי מקצוע מנוסים בתחום זה.


על תכנית בטיחות אש

בטיחות אשאין צורך להכביר מילים על החשיבות של בטיחות באש – כידוע, כל מבנה, מכל סוג, חשוף לשריפות ולנזקים שלהן ולכן, מאוד חשוב לעשות את המקסימום בכדי לצמצם את הנזקים במקרים בהם תפרוץ שריפה.
בכדי לקבל את כל האישורים הרלוונטיים אשר כוללים בתוכם גם את הנושא של בטיחות באש, יש צורך להסתייע ביועץ בטיחות המתמחה באופן פרטני בתקנות השונות הקשורות לתחום זה. יועץ בטיחות באשר יבצע שורה של בדיקות ובהתאם לממצאי הבדיקות יוכל להכין את אותה תכנית בטיחות באש, אשר תכלול את כל הנתונים והפרטים הרלוונטיים.


תפקידיו של יועץ בטיחות אש

התפקיד של יועץ הבטיחות באשר לא מסתיים בהכנת תכנית הבטיחות, ישנן עוד פעולות רבות בהן עליו לנקוט במסגרת ביצוע תפקידו ובין היתר: ביצוע סקרים שונים הנוגעים לבטיחות המבנה וזאת בהתאם לחוק ותוך עמידה בדיני הכבאות, כתיבה של נהלי חירום, ניסוח של תכנית חזרה לשגרה בתום אירוע חירום שכזה, הדרכה של העובדים בכל מה שקשור לכיבוי אשר ודרכי מילוט והתנהגות במקרה של שריפה וכמובן, ליווי, ייעוץ ופיקוח בכל מה שקשור לנושא של בטיחות אש. כל אחד מהתפקידים של יועץ הבטיחות הינו בעל חשיבות גבוהה – כידוע, הכנת תכנית איכותית ומדויקת בנושא בטיחות אשר יכולה במקרים מסוימים להציל חיים.

פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי