סקר שפכים

י.דר בטיחות וניהול בע"מ- מספקת מענה מקצועי ומקיף בתחום הבטיחות בעבודה, בטיחות אש ויעוץ סביבתי

סקר שפכים מבוצע על ידנו בהתאם להנחיות המשרד להגנת הסביבה במטרה להגן על מקורות מים וקרקע, מידי מפעלים המזרימים שפכים. הסקר מתאר את תהליכי הייצור בזיקה לסילוק שפכים ממפעלים בהתייחס לכמויות, לצנרת ביוב, לאיכות ולטיפול משפכים. כמו כן, כולל הסקר המלצות להשלמת פערים בין המצוי לרצוי בהתאמה לדרישות המשרד להגנת הסביבה ותאגידי המים.

סקר שפכים - מטרות מרכזיות בביצוע 


סקר שפכיםהמטרה למנוע קנסות על ידי מניעת חריגות בהזרמת שפכים מפעלים
הסקר המבוצע על ידנו מאפיין את תהליכי הייצור והרכב השפכים וממפה את החריגות לצורך מציאת פתרונות לעמידה בדרישות החוק: לכמויות ולאיכות השפכים.
תוכנית עבודה לביצוע הסקר:

  • ריכוז נתונים אודות המפעל
  • נושא הטיפול בשפכים במפעל
  • עיבוד נתונים והמלצות לצמצום פערים

ביצוע– אחת לשלוש שנים לעמידה בדרישות החוק ולהשגת איכות שפכים ללא זיהום וקנסות
כל ארגון או מפעל אשר מזרים שפכים תעשייתיים למערכת הביוב העירונית או האזורית, מחויב על פי חוק לבצע סקר שפכים אחת לשלוש שנים. י.דר בטיחות מבצעת סקר שפכים, במהלכו מאתר הצוות המקצועי מפגעים וחריגות במקומות בהם מתקיימת פעילות המשפיעה על פליטת מזהמים אל השפכים. במהלך הסקר מגדירה י.דר בטיחות וניהול בע"מאת מהות תהליכי הייצור, את מקור השפך, מזהה את המזהמים הפוטנציאלים, מאפיינת אותם, עומדת על החריגות ומייעצת לכם אודות החלופה האולטימטיבית בהתאם לדרישות החוק.

בין יתר העסקים המחויבים בביצוע סקר שפכים: אולמות אירועים, מוסכים גדולים, מפעלי מזון, משחטות, מכבסות, תחנות תדלוק, רפתות, בתי דפוס, מפעלי מתכת, בתי מלון, בתי חולים, תחנות לשטיפת מכוניות ועוד...

י. דר בטיחות להכנת סקר שפכים המסייעת לעמידה בחוק ולשמירה על איכות הסביבה.

השירותים המקצועיים הנלווים לסקר אותם אנו מספקים:
תיק מפעל, תיק שטח, כתיבת נוהלי חומ"ס, תוכניות בטיחות אש, הדרכות בטיחות אש, תכנון מערכות בטיחות אש.

פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם האפשרי